+90 507 847 12 58
7 Gün 24 Saat
mail@frhn.net

En Az 1 Saniye Daha

Kişisel Web Günlüğü

En Az 1 Saniye Daha

Şöyle ki, en az 1 saniye daha yaşayacağımızı tahmin ettiğimiz için mi erteliyor-erteleniyoruz?

Arkadaş ne çok konuşacak konu var? Hey sen hatırlıyor musun kitap yazacaktık? İki kişi kitap yazabilir mi demiştin ya hemen cevap vereyim tek başıma en az 3-4 kişi olarak yazdım bundan önceki 5 cildi. Rahatım ben bu kalabalığı seviyorum, 4 yaşımda bir kişi vardı 14e gelince ikincisi geldi yanıma. Hatay’a gittim yanımdalardı döndüm yanımdalar.

Biz tek kişilik dev bir kadroyuz. Bu kadar farklı soruyu sorup cevapları kendi içimde verebilmek için başka şans yok ki zaten.

Bak erteledik kitap yazmayı, unuttuk bile. E ne oldu şimdi sen yazmayınca yazılmayacak mı sandın? Ertele sen daha, konuşmayı ertele, düşünmeyi ertele, büyümeyi ertele. Sanki yaşayacak çok ömrün var… Ne ara geldin bu yaşına? Tamam hayat aforizmalar cenneti oldu çıktı, Turkcell’le bağlan hayata, Hayat Avea ile güzel, Vodafone anı yaşa… Ne olursa olsun anı yaşa ama erteleyip üzülmeyeceksen amannn kısmet diyeceksen takıl kafana göre. Ben kaplumbağa değilim uzun bir ömrüm ve sırtımda bir evim yok. Kabuktan çıkıp basamakları ters gittiğimi fark ettim. 

Yol artık yukarı doğru döndü. Yokuş aşağı gitmek kolay diye çok boşlamışım. Hadi yorucu ama yükseltici anlar başlasın artık… Ertelemek yok… Bak 500-600 saniye bitti bile…

Ferhangibirisi – 22 Mart 2015 – izmir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir