İçeriğe geç

Coronasal Şeyler

Uzun süre kulağımın üstüne yatınca geçeceğini düşündüğüm Covid-19 (Coronavirus – Yeni Tip Corona her ne ise işte) hayatımızı çok fazlasıyla değiştirdi. Hatta o kadar değişti ki hangi değişiklikler kalıcı olacak kestirmekte zorlanıyorum.

Mesela bize özel selamlaşmalarda azalmalar olacak mı? Kültürümüze yeni şeylerin yerleşeceği kesin ama ne olursa olsun bir sevdiğine sarılmak insana çok fazla mutluluk veriyor.

Öncelikle salgının ülkemizde görülmeye başlandığı ilk günlerde grip olmuş olmam en kötü senaryo ile karşılaştırdı beni. Uzun süre öncelikle çevremdekilerin sağlığını düşünerek evde kalmama sebep oldu. Sonra zaten ülkede alınan tedbirlerle işler azaldı, hayat evrildi. Evde hayat var söylemleri arttıkça arttı.

Şiddettle katılıyorum. Evde hayatın tadını çıkarabilecek en iyi insanlardan biriyim. Küçük bir problem harici: Biri para kazanmalı. Kurduğumuz küçük dağlar hazıra pekte dayanıklı olmayacaklar.

Çok iç sıkıcı ve karartıcı şeyler söylemek, tarihe böyle notlar düşmek istemiyorum. O yüzden bu yazı şimdilik burada bitsin.

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere.

Ferhan Ç.
Nisan 2020

Görsel: Freepik.com
Tarih:GenelHayata Dair

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir